Blog › Nyerj teret a lakásban, használd ki a pincét is!
A pincék gyakran a házak kihasználatlan részei, pedig számtalan funkcióra alkalmasak. A legtöbb esetben a pincék állandó nyirkos környezetnek, penészesedésnek vannak kitéve. Szerencsére ma már léteznek olyan speciális vízszigetelő termékek melyek használatával megakadályozhatjuk ezen problémák kialakulását.
Pince a család igényeire szabva
Az eddig csak kallódó, néhány kidobásra ítélt lom tárolására használt pincénket több módon is kihasználhatjuk. Jó hasznát vehetjük, ha új hobbit találunk magunknak, amihez szükség van egy csendes helyre, vagy otthoni edzőtermet szeretnénk kialakítani, esetleg egy olyan helyet a kamasz gyerekeknek, ahová szívesen hívják át a barátaikat, miközben a felnőtteket sem zavarják. A pince akkor is jól jöhet, ha a család bővülése miatt van szükség plusz helyre például egy kamrára, vagy plusz tároló helyiségre. Ahhoz azonban, hogy tiszta, száraz és egészséges levegőjű környezetet teremthessünk, elengedhetetlen a pince korszerű vízszigeteléséről gondoskodnunk.
Utólagos vízszigetelés
A pincében megjelenő nedvességnek több forrása is lehet. Viszonylag egyszerűbb felderíteni és kezelni, ha a használati, vagy üzemi víz okozza a károkat. A nedvesség azonban gyakran a külső környezetből érkezik beszivárgó csapadék, talajvíz, vagy belvíz formájában. Ezekkel a külső hatásokkal a pince építésekor számolni kell, gondot akkor okoznak, ha nem szigetelték, hibásan készítették, vagy egyszerűen elöregedett, tönkrement a szigetelés. Ilyen esetekben utólagos szigeteléssel lehet orvosolni a problémát.
Megoldási lehetőségek
A pincehelyiségek külső vízszigetelésére alkalmas szigetelőanyagok a PLASTIMUL termékcsalád anyagai. Ebben az esetben a picehelyiség külső falain kell dolgoznunk, mely eljárás inkább új lakások pincehelyiségeinek kialakításánál használatos.
Meglévő pincék esetében a belső oldalon érdemes dolgoznunk. Az itt történő vízszigeteléshez használhatjuk az IDROSILEX adalékrendszert, mely vízzáró vakolatok és esztrichek készítésére használható.
Az utólagos vízszigetelésre kiválóan alkalmas a PLANISEAL 88 készre kevert vízszigetelő habarcs, mely vagy nyomásnak is ellenáll nagy a MAPELASTIC FOUNDATION rugalmas réteget alkotó kétkomponensű cementkötésű habarcs.
Ha a szigetelés a talajvízszint alatt készül, akkor MAPESTOP-os injektálással akadályozhatjuk meg a felszivárgást.
A málló, salétromos vakolat problémáját a POROMAP, vagy MAPE-ANTIQUE szárító vakolat-rendszerekkel szüntethetjük meg.
A szakértelem és a minőség együtt jár!
A legjobb minőségű vízszigetelő anyagok is csak akkor nyújtanak megfelelő védelmet, ha azokat szakértelemmel építették be.
Ha például az utólagos szigetelést a külső oldalon végezzük, és nem megfelelően azonosítjuk be a szivárgás helyét és forrását, akkor könnyen lehet, hogy a szigetelés után a nedvesség ugyan nem jelenik meg a belső térben, de az anyag szerkezetét tovább károsítja majd.
Kellő hozzáértés hiányában az is előfordulhat, hogy nem a megfelelő anyagot választjuk a szigeteléshez. Ilyen esetben a víz könnyen felszakíthatja a szigetelést, és a ráfordított idő és pénz ellenére a víz továbbra is akadálytalanul áramlik majd be a pincébe.
Ezeket a munkálatokat tehát a megfelelő eredmény elérése érdekében mindenképpen bízd szakemberre.
Kérünk, hogy támogass minket! Neked csak egy kattintás, de nekünk nagyon sokat jelent.
❌