Blog › Fuga kiválasztása 6 lépésben
A burkolatunk lerakásakor a hézagok kitöltése a fugázóanyagokkal fontosabb, mint gondolnánk. Nem, csak azért mert hozzátesznek a tartósabb és hosszantartóbb lapburkolatokhoz, hanem nagymértékben az összképért is felelnek, hiszen nem mindegy hogy milyen végeredményt kapunk. Leggyakrabban a cement bázisú fugázók az elterjedtek, csak nagyon ritka esetekben használunk epoxigyanta alapúakat.
1. Kültérre vagy beltérre?
Ha kültérre keresünk anyagot a fugázáshoz, mindig flexibilis fugázóanyagot válasszunk a nagy hőmérsékleti ingadozások miatt. Beltérben 1-2 helyzet kivételével használhatunk normál fugázó anyagot.
2. Van-e padlófűtés?
Amennyiben van, akkor itt már meg is dől a fent említett normál fugázó használata, mert a hőingadozás miatt a padlófűtéssel ellátott helységekben flexibilis fugázóanyagot kell használnunk.
3. Könnyen deformálódik-e az aljzatunk?
Fa, fém aljzatnál és például gipszkarton falaknál is használjunk flexibilis fugázóanyagot.
4. Padlón vagy falon szeretnénk burkolni?
Ez főleg a tisztántartás miatt fontos kérdés. Padlóra inkább sötétebb színű fugát válasszunk. Kültérben, pedig a semleges színű fugák használata a praktikus (Pl.: világos vagy sötét szürke) elszíneződés és takarítás végett.
5. Vegyszerrel érintkezhet-e?
Ha a válasz igen, akkor ennél az esetnél az epoxigyanta bázisú fuga alkalmazása lesz a legmegfelelőbb, hiszen vegyszerállóak, ilyen a Kerapoxy termék. Használjuk, ha konyhapultot fogunk fugázni, vagy a medencénket építjük, és már tudjuk, hogy erősebb tisztítószereket fogunk használni a medencénk tisztántartására.
6. Milyen legyen a fuga szélessége?
Ebben az esetben arra figyeljünk, hogy különböző szélességű fugahézagok különböző fugázóanyagokat igényelnek. Továbbá a burkolatok anyaga a legtöbb esetben nem befolyásolják a fugaanyag kiválasztását.
Sikeres munkát kívánunk!