Ár
Mit keres?
Hol szeretné használni?
Mihez?
Tulajdonság
Színek
Kiszerelés
Termékcsalád
Felhordás
Termékvonal
A vízszigetelés egy olyan elem, amire minden egyes családi házban és épületben szükség van, de gyakran azon kívül is. Ez a réteg garantálja a ház alapjának, a falaknak és különböző beton szerkezeteknek az épségét, a csempék, a festék és a vakolat stabilitását, a penészedés elleni védelmet, illetve az egészséges, biztonságos lakókörnyezetet. Felújítás, építkezés során mindenképp gondolj a megfelelő vízszigetelő réteg kialakítására, hiszen ezzel rengeteg későbbi problémát előzhetsz meg!
A vízszigetelés egy olyan réteg kialakítását jelenti, ami megakadályozza a nedvesség áramlását, szivárgását egyik közegből a másikba. Konkrétabban megfogalmazva a vízszigetelés teszi lehetővé, hogy ne kerüljön a talaj felől víz a falakba, ne ázzon be a pince vagy a lapostető, illetve ne sérüljön a zuhanyzó fala a csempeburkolat alatt. Ez a réteg tehát egyfajta pajzsként óvja az épületeket és más szerkezeteket a víz sokszor igen káros hatásaitól – de persze csak akkor, ha kiváló minőségű termékeket választasz a kivitelezéshez.
A víz egy csodálatos dolog, igen, de van az a helyzet, amikor annyira mégsem örülünk neki. Egy-egy épületben például kifejezetten nagy károkat okozhat a nedvesség, amit ezért mindenképp érdemes távol tartani. A víz gyengítheti a falak szerkezetét, tönkreteheti a vakolatot, a festéket, csökkentheti a hőszigetelés hatásfokát, árthat a burkolatnak, repedések kialakulásához vezethet, de gyakran okoz penészedést is.
Fürdőszobák, konyhák burkolata alá, épületek alapjához, pincék falaihoz és alapjához, teraszok-erkélyek burkolata alá, úszómedencékbe és minden olyan bel-vagy kültéri területre, aminél fontos a vízzáróság. A vízszigetelés kialakítását a legtöbb építkezésnél nem lehet kihagyni, legalábbis nem érdemes.
A vízszigetelő anyagok között több típust is megkülönböztetünk, melyeknek felhasználási területe egészen eltérő lehet. Nézzük meg, hová milyen anyagot érdemes választanod!
Ezeket az anyagokat bátran használhatod fürdőszobákhoz, konyhákhoz, teraszokhoz, erkélyekhez és medencékhez is. Alkalmas termékek burkolat fogadására, így könnyedén elláthatod csempével a szigetelt felületet. Használatuk viszonylag egyszerű, precízen felkenhetők többféle tiszta, egyenletes és megfelelően előkészített felületre.
Ezt a terméket általában föld alatti épületrészek – pincék, mélygarázsok – és lapostetők szigetelésére szokták használni. Nem igényel lánghegesztést, mint egyes bitumenes lemezek, így alkalmazása teljesen biztonságos.
Webáruházunkban többféle típusú lemezes vízszigetelést találhatsz, többek között bitumenes lemezeket, bentonitos lemezeket és műanyag vízszigetelő lemezeket. Ezeket általában lapostetőkön, járható lapostetőkön, pincéknél és garázsoknál, illetve más, föld alatti szerkezeteknél szokás használni. A lemezek egyik előnye lehet, hogy gyors munkavégzést tesznek lehetővé – na persze egy szakember kezében.
Ezek speciális vízszigetelő anyagok, melyeket enyhén repedezett, mozgásban lévő szerkezetekhez érdemes használni, mivel képesek csökkenteni a burkolat sérülésének kockázatát.
Meggyengülhet a fal és az alap, penészedhetnek a szobák, felfagyhat, lepereghet a burkolat, tönkre mehet a vakolat és a falfesték, beázhat a plafon vagy a pince, tönkre mehet a medence, vagy akár a ház teljes elektromos hálózata. Ipari létesítményekben még nagyobb, még súlyosabb károk is keletkezhetnek, melyek kijavítása végeredményben rengeteg pénzbe fog kerülni.
Vízszigetelés kiépítésére érdemes már a szerkezet kialakításánál gondolni, mivel ilyenkor sokkal egyszerűbb a helyzet. Kenhető vízszigeteléseknél az anyagot általában egy simító segítségével kell felvinni az előzőleg persze megtisztított, esetleg alapozóval is kezelt felületre. Erre a rétegre szokott kerülni a csemperagasztó, majd a burkolat.
Lemezes megoldásoknál többféle rögzítési mód is szóba jöhet: szükség lehet ragasztóra, mechanikai rögzítésre (csavarokra, szögekre), vagy akár hőre is, azaz lánghegesztésre. Hogy pontosan melyik módszert kell alkalmazni, azt a lemez típusa határozza meg.
Utólagos vízszigetelésnél - amikor a korábbi hiányosságokat kell pótolni - már más a helyzet. Beltéri körülmények között, például fürdőszoba falakon, a burkolat visszabontása és kenhető szigetelés felhordása lehet a megoldás. Ha a falak alatti vízszigetelést kell pótolni, akkor szóba jöhet az injektálás, illetve az acéllemez besajtolás, ami azt jelenti, hogy a falba kívülről egy olyan lemezt ütnek be, ami megakadályozza a víz felfelé szivárgását.
Fontos tudni, hogy az injektálás és az acéllemez besajtolás komoly szakértelmet igénylő feladat, amit tapasztalat nélkül veszélyes elvégezni, hiszen akár kárt is tehet a szerkezetben!
A vízszigetelések típusai igen különbözőek lehetnek, ennek megfelelően pedig felhasználásuk is eltér. Általánosságban elmondható, hogy kenhető vízszigeteléseknél fontos odafigyelni az alap tisztaságára és megfelelő rétegvastagság használatára, miközben lemezes típusoknál az ajánlott átfedésekre és a rögzítésekre kell nagy hangsúlyt fektetni.
A sarkokat, hajlatokat különös odafigyeléssel kell kezelni, fontos a megfelelő szalagok, kiegészítő elemek alkalmazása is. Utólagos vízszigetelés beépítése előtt mindenképp konzultálj egy szakemberrel, aki meg tudja ítélni, melyik megoldás lenne a legjobb számodra.
Egy-egy termék használati utasításából is rengeteg értékes információt szerezhetsz, így érdemes alaposan átolvasnod ezeket a dokumentumokat és útmutatókat.
Mivel rengeteg különböző típusú vízszigetelő anyagot kínálunk, ezért az árakról sem lehet konkrét számokban beszélni. Kenhető vízszigetelést már 4-5 000 Ft-ért is vásárolhatsz, de az utólagos megoldásuk ennél jóval többe kerülhetnek. Ha pontos árakat szeretnél látni, először érdemes átgondolni, milyen vízszigetelés típusra lenne szükséged.
Válassz bátran, add le rendelésed online!