Csemperagasztók

Csemperagasztók

Ebben a kategóriában csemperagasztó vásárlására van lehetőséged, többek között a Mapei, a Murexin, a Ceresit és a Baumit kínálatából. Találhatsz megfelelő anyagot kül-és beltéri munkákhoz, padlófűtéshez, vízszintes és függőleges felületekhez, kis-és nagyméretű lapokhoz, valamint üvegmozaikokhoz is. Garantáltan erős, magas minőségű csemperagasztóink minden igényt kiszolgálnak, csupán annyi a dolgod, hogy megtaláld az ideális terméket! Gyorskötésű, fokozottan terhelhető és készre kevert ragasztókat is kínálunk.

Gyártók szűrése
108 termék, megjelenítve: 15; oldalszám: 1 / 8
Gyártók ebben a kategóriában:

Vissza az oldal tetejére

Mi a csemperagasztó? Mire való?

A csemperagasztó egy habarcs, egy kenhető állagú termék, amit arra használnak, hogy különböző típusú -és méretű burkolólapokat rögzítsenek vele a megfelelő felületre. (falra, padlóra) Többféle csemperagasztó is létezik, ezeket más-más körülmények között érdemes használni.

Színük általában szürke vagy fehér, gyakran zsákos kiszerelésben kaphatók, de gyárilag előkevert, vödrös anyagokkal is találkozni, melyekhez még csak vizet sem kell adagolni.

Milyen csemperagasztók kaphatók nálunk?

1. Flexibilis csemperagasztó

Ezt a típust főleg kültéri munkákhoz szokás használni, beltérben pedig padlófűtés és falfűtés mellé. Alakváltozásra képes, így a hőingadozás okozta méretváltozások nem tesznek kárt benne – így pedig a burkolatban sem. Flexibilis csemperagasztót szokás választani nagy forgalmú területekhez, például mélygarázsokhoz is, illetve nagyméretű burkolólapokhoz.

2. Fagyálló csemperagasztó

A fagyálló anyagok leginkább kültéri termékek, de önmagukban nem annyira erősek, mint a flexibilis csemperagasztók. Kültéri, fagynak kitett területeken fagyálló csemperagasztót kell használni, de csakis flexibilis típust.

3. Gyorskötésű csemperagasztó

A gyorskötésű anyagok feszített munkatempó mellé is ideálisak. Nem kell rengeteg időt várni a fugázásig és a további munkálatokig, hanem viszonylag gyorsan el lehet készíteni akár a nagyobb projekteket is.

4. Lecsúszásmentes csemperagasztó

Függőleges felületek, falak burkolásához csak ilyen anyagot érdemes használni, mivel ez garantáltan nem csúszik meg, nem folyik le.

5. Cementkötésű ragasztóanyagok

Zsákos kiszerelésű termékek, melyeket a legtöbb környezetben fel lehet használni. Találhatsz kül-és beltéri, flexibilis, lecsúszásmentes és gyorskötésű termékeket is, melyek lakossági-és ipari közegben is tökéletesek lehetnek.

6. Diszperziós csemperagasztók

Ebben a kategóriában zsákos kiszerelésű és vödrös, gyárilag előkevert termékeket is találsz, szinte minden típusú munkához.

7. Gyanta bázisú ragasztóanyagok

Leginkább vödrös kiszerelésű, egy-vagy kétkomponensű anyagok, melyek nagy teljesítményre képesek. Különleges felületekre is használható lehet, pl.: fára, fémre, gumira vagy akár PVC-re is.

Mire kell figyelni a csemperagasztók kiválasztásánál?

A tökéletes csemperagasztó kiválasztásánál nagyon fontos figyelembe venni pár szempontot, hiszen  nagyrészt ezen az anyagon múlik a burkolat stabilitása.

1. Milyen méretű lapokhoz szükséges a csemperagasztó

Ez egy nagyon fontos kérdés, hiszen kifejezetten nagyméretű lapokat nem tanácsos általános felhasználású ragasztóval rögzíteni, erre a célra nagy alakváltozásra képes, S2 jelölésű anyagot érdemes használni. A nem megfelelő ragasztó kiválasztása akár ahhoz is vezethet, hogy a lapok felválnak, leperegnek.

2. Milyen  területen, milyen közegben burkolnál

Állandó nedvességnek kitett épületrészekben nem lehet olyan csemperagasztót használni, mint egy nappaliban, kültéri felhasználásra pedig olyan anyagot kell választani, ami képes ellenállni nem csak a víznek, hanem a fagyási-olvadási ciklusoknak is.

3. Függőleges vagy vízszintes a burkolandó felület

Padlóknál, más vízszintes felületeknél a legtöbb csemperagasztó biztonsággal használható, függőleges falaknál azonban már nem mindegy, milyen terméket választ a kivitelező, hiszen a rossz anyag akár le is folyhat a falról. Ilyen célra mindenképp lecsúszásmentes terméket javasolnánk.

4. Milyen típusú az alapfelület

Nem minden felületre lehet bármilyen csemperagasztóval burkolatot fektetni, az alap típusát mindenképp figyelembe kell venni. Bizonyos fajtákkal akár fára, fémre és gumira is burkolhatsz.

5. Milyen anyagból készült a burkolat

A csemperagasztó kiválasztását az is befolyásolhatja, milyen anyagból készült maga a burkolat. Üvegmozaiknál például szerencsés fehér színű terméket választani a végső megjelenés miatt, de természetes kőburkolatokhoz sem mindegy, milyen a ragasztóanyag.

Hogyan alakulnak a csemperagasztó árak?

A csemperagasztó árak elég széles skálán mozoghatnak, ez pedig számos tényezőtől függ. 25 kilogrammot már 3-4 000 Ft-ért is vásárolhatsz, epoxi alapú termékeknél azonban ettől jóval magasabb értékekre számíthatsz, 10 kilogramm akár 40-50 000 Ft-ba is kerülhet. Általánosságban elmondható, hogy minél speciálisabb körülmények közé kell csemperagasztót választani, az annál drágább lesz.

Szerencsére a legtöbb családi házakat érintő projekt esetében az alapvető típusok megfelelő teljesítményre képesek, így a ragasztóvásárlás egészen kedvező áron megúszható.

Válassz csemperagasztó anyagot most, add le rendelésed online!

Link