Blog › A lakásfelújítás 5+1 aranyszabálya
Mielőtt belevágod a nagy fába a fejszéd, ülj le egy pillanatra és gondolj át néhány dolgot! Jobb annyi eshetőségre felkészülnöd amennyire csak lehet, hogy ne érjenek túl nagy meglepetések a lakásfelújítás rögös útján.
1. Mérd fel a korlátaidat! Nem minden arany, ami fénylik. Biztosan számtalan tipped és ötleted van, valószínűleg az összes lakberendezési újságot és Pinterest oldalt végignézted, és sok minden megtetszett, azonban vedd figyelembe a praktikát is és a házad egyedi kialakítását is. Egyáltalán nem biztos, hogy a te konyhádat ugyanaz a csempe, vagy járólap összhangba fogja hozni.
2. Készíts árvetést! Vegyél elő egy jegyzetfüzetet, vagy nyiss meg egy excel táblázatot és kezd el belevezetni a tervezett költségeket, kiadásokat. Írd bele az anyagköltségeket, majd pedig a kért árajánlatokat is a szakemberektől. Hagyj valamennyi pénzt az előre nem bekalkulált problémákra, hiszen sokszor van, hogy becsúszik valami.
3. Mi miután fog következni? Ha nem csak egy kisebb járólapcseréről beszélünk, hanem esetleg egész háztoldásról nem árt leülni a kivitelezővel és átbeszélni, hogyan fognak egymás után történni a dolgok. Ha engedélyekre van szükség azokat mikorra kell beszereznetek, mikor kezdődik az első bontás, vagy betonozás stb…
4. A három muskétás: víz, gáz, villany! Ha régebbi házat vásároltatok és most jött el a felújítás ideje ezeket a rendszereket sajnos elavultság miatt muszály kicserélnetek, korszerűsítenetek, mielőtt megtörténik a nagyobb baj. Eléghetnek a kábelek a falban, vagy a fűtés korszerűsítésénél is a régi csövezés egy kondenzációs kazánhoz már biztosan nem lesz megfelelő.
5. Kőműves munkálatok! Ez minden felújító rémálma! Kettős érzés ez mindig, hiszen a bontás által kialakíthatjuk álmaink tereit azonban a sok por és bontás, és kosz, amivel jár, az nagyon idegőrlő tud lenni. Ezért ha ilyen felújítási folyamatról is szó lehet, pakolj mindent össze, takarj le fóliával, hogy a berendezéseid ne hogy megsérüljenek.
+1. A Konnektor kérdés! Most lehet, hogy azt mondod, hogy ugyan már miért ennyire fontos a konnektor, azonban érdemes lehet ezt is minél alaposabban átgondolni, hogy mit hová is szeretnénk tenni, ha a vezetékrendszert úgyis felújítjuk, lesz lehetőség az áthelyezésekre is. Egyáltalán nem nézne ki jól a lakás a felújítás után, ha a vezetékek keresztbe kasba futnának a szobában, nappaliban, konyhában.
FONTOS! Ha gyerkőc van a családban, sose felejtkezz meg a biztonsági dugóról! A gyerekek kíváncsiak, így képesek bármit a dugaljba dugdosni.
A felújítás nem könnyű dolog de felkészülhetünk rá! Ha a felújításhoz anyagokra van szükséged, látogass el a Mesterek Futára webshopjába!