Blog › Ezzel ragaszd fel az EPS hőszigetelő lapokat!
Ha tervben van már egy ideje a házad külső hőszigetelése, jobb rajta minél hamarabb túlesni, és kevesebb fűtésszámlát fizetni. Az biztos, hogy nem kis anyagi költségről beszélünk, hiszen a szigetelő rendszer megvásárlása mellett még számolnunk kell a munkadíjjal is azonban hosszú távon mindenféleképpen megéri, de csak, úgy ha nem spóroljuk ki például a szükséges anyagvastagságot és minőségi anyagokat vásárolunk.
Sokan vannak, akik rendelkeznek némi ügyességgel, szakértelemmel és saját maguk vágnak neki a feladatnak és így próbálnak faragni a költségeken. Akárhogy is legyen tájékozódjunk és járjunk utána a lehetőségeknek.
Nézzük most meg, hogyan is érdemes felragasztani a polisztirol hőszigetelő lapokat?
Mielőtt hozzákezdünk a hőszigeteléshez, győződjünk meg róla, hogy a falunk száraz, portalan, és csupasz- festetlen. Távolítsuk el az egyenetlenségeket, mert akkor nem tapad hozzá kellőképpen a polisztirol lap.
A ragasztót a használati utasítás szerint keverjük be, ehhez használjunk fúróba fogható keverőszárat. Ha a Mapei rendszerét választjuk, akkor használjuk a Mapetherm Hőszigetelő ragasztótapaszt. Bekeverés után hagyjuk pihenni az anyagot egy 10-15 percig.
A Mapetherm Ragasztótapasz habosított polisztirol, extrudált poliészter, habosított poliuretán, kőzetgyapot, parafa, stb. hőszigetelő táblák ragasztására és simítására is használható.
Hogyan alkalmazzuk a ragasztóanyagot?
Keverjük el vízzel a Mapetherm Ragasztótapaszt a zsákon feltüntetett arányok alapján, mely a függőleges felületeken is megereszkedés nélkül alkalmazható, illetve a nagyméretű szigetelőtáblák felrakása sem okoz gondot, hiszen könnyen felhordható, állékony habarcsanyagról beszélünk. Felhordása kétféleképpen is történhet. Fogazott simító habarccsal a tábla egész hátoldalán alkalmazva, vagy pedig pontokban vakolókanál segítségével.
24 óra elteltével jöhet a felületsimítás, síkra csiszolás és a dűbelezés majd a Mapetherm Ragasztótapasz-t ismét egyenletes rétegben hordjuk fel, és fektessük bele az Üvegszövet háló-t, amit fémsimítóval anyagba kell préselni, legalább 10 cm-es átfedésekben.
A helyes rétegrend tehát a következő:
1. Beton vagy téglafal
2. Hőszigetelő rendszer
3. Dűbelek használata
4. Üvegszövet beágyazása
5. Végül pedig a vékonyvakolat felhordása
Keresd a Mesterek Futára webáruházában a hőszigeteléshez szükséges anyagokat!