Blog › Hogyan burkoljunk padlófűtésre a lakásunkban?
A padlófűtés nagyon népszerű fűtési rendszer napjainkban, modern és kényelmes.
De ebből kifolyólag, mivel a burkolatunk alatt helyezkedik el, természetes nem mindegy hogy milyen anyagokat használunk.
Padlófűtéshez milyen burkolat illik?
Amit ebben a témában szem előtt kell tartanunk az a hővezető képességük a burkolati elemeknek. A legjobb hővezető képessége a kőburkolatoknak van, azonban napjainkban sok laminált padló is alkalmas padlófűtésre, csak figyeljünk arra, hogy vastagsága 7-12mm közt legyen és megfelelő hőáteresztő képességgel rendelkezzen. Érdeklődjünk erről az üzletben is, mielőtt megvásároljuk az általunk kiválasztott burkolatot.
Van-e valamilyen teendőnk a burkolat lefektetése előtt?
Minden esetben fel kell fűtenünk a felületünket, ugyanis a beton 15%-20%-a víz. Ha ezt nem teszed, meg ahogy bekapcsolod, majd a fűtésed elindul kifelé a bent maradt víz, de nem fog tudni kijutni ugyanis már rá van burkolva. Ezért ajánlatos ezt a lépést nem kihagyni, mert a probléma sok esetben nem is az első fűtésnél jelentkezik, hanem akár évek is eltelhetnek, míg a falak tövében megjelenik a felvizesedés belülről vagy felnyomódik a burkolat.
A felfűtésnél egyébként is előjönnek az apró addig rejtett hajszálrepedések is, amelyeket azonnal kezelni tudunk például a Eporip-el, amely kétkomponensű epoxi ragasztó esztrichek monolitikus összeragasztására kiválóan alkalmas.
A felfűtést a rendszerünket beüzemelő szakember fogja elvégezni. 10 nap alatt fokozatosan 55 celzius fokra kell eljutnunk, majd visszahűtést kell elkezdenünk szintén 10 nap alatt. Ez után kezdődhet a munka. Ragaszkodjunk Felfűtési Jegyzőkönyvhöz.
Abban az esetben nem kell ezzel a dologgal foglalkoznunk, ha elvégzünk, vagyis elvégeztetünk egy talajfelszíni mérést a betonunkon, és 1,8-2 CM % értéknél alacsonyabb eredményt kapunk.
A burkolatunkhoz milyen ragasztót használjunk?
Használj flexibilis, vagyis alakváltozásra képes ragasztókat, amelyek felveszik a hőtágulásból eredő mozgásokat, így a lapok nem repednek szét a feszültségtől. Járólapokhoz használjunk a ragasztók közül az S1 jelölésű ragasztókból, mint például Mapei Keraflex Easy S1 terméke.
Reméljük cikkünkkel tudtunk segíteni! Olvasd el a további blogbejegyzésünket is az oldalunkon.