Blog › Így ragassz csempére pvc-t

pvc

Így ragassz csempére pvc-t

 

Itt jövünk egy újabb szuper ötlettel!

A csempére PVC padló ragasztása a következő olyan lehetőség, amit felújítás során nagyon is érdemes megfontolni! De csak abban az esetben, ha a meglévő burkolat eléggé stabil, ahhoz hogy egy másikat fogadni tudjon.
 

(A csempére csempe lehetőségét, már videón is bemutattuk nektek, amit itt meg is nézhettek: Csempére csempe ragasztása)

Miért válaszd a PVC padlót a csempe helyett?

Jó ha tudod:  először is a PVC padló és vinyl padló közt nincs különbség, ugyanazt jelenti a két fogalom. Ezt tisztázva vegyük is sorra az érveket.

Mielőtt a felújításba nagy erőkkel belevágsz, gondold végig, hogy miért is akarod kicserélni például a járólapjaidat, csempéidet. Valószínűleg a következő okok is beleszámítanak, úgy mint , az évek alatt megkopott felület, a hiányozó darabok (ha ráejtettetek egy párszor valamit) az elszíneződött fuga, ami már nem tündököl eredeti fényében, piszkos és mostanra nagyon macerás a tisztántartása is. Valamint, ha új dizájnban gondolkodsz nem is biztos, hogy passzolni fog a régi járólapod vagy csempéd az új bútorokkal, falakkal egyszóval az egész miliővel.
 

Ezért is gondoljuk, hogy jó opció lehet ha PVC, azaz vinyl padlót fektetnél a csempére, hiszen számtalan kellemetlenségtől megkímélnéd magad. Nem kell felverned a régi járólapot, nem kell azon gondolkozni hogyan szállíttasd el a sittet, illetve nem teríted be az egész házad porral és piszokkal. Ugye, hogy milyen rossz ezekbe csak belegondolni?
 

Manapság a vinyl padlók a fénykorukat élik. Számtalan minta közül lehet választani, van amelyik megszólalásig hasonlít egy fa lamináltpadló burkolathoz és az olasz , mediterrán kőlap mintázatok is egyre nagyobb teret kapnak. A ragasztás mellett, megtalálhatóak a klikkes technikával összeilleszthető darabok is.
 

Nagy előnyük, hogy a vinyl-t padlófűtésre is bátran lehet ragasztani, illetve hogy elnyelik a zajokat. Gondoljunk csak a kutya körmeinek a kopogására, vagy egy magassarkú cipő hangjára a csempén, vagy a laminált padlón. Melegséget áraszt, könnyű tisztítani és vízlepergető hatású is, valamint a minőségi darabok kopásállósága kiemelkedő.
 

Lássuk akkor, a PVC ragasztását csempére
 

Először is ki kell alakítani egy sima felületet, ahol a fuga és csempe találkozása is egy teljesen sík platformot képez, kijavítva az egyenetlenségeket. Ehhez tisztítsuk meg a felületünket, portól, zsíról és a többi szennyeződéstől. Használjunk alapozót, ugyanis a következő lépés az önterülő aljzatkiegyenlítő alkalmazása lesz. A fugák és csempe közti szintkülönbségek áthidalására használd a Planiprep 4 LVT –t, majd pedig a PVC ragasztáshoz az Ultrabond Eco V4SP-t.
 

 Amennyiben nagyobb problémával állsz szemben és teljes felületkiegyenlítés szükséges a következőket kell tenned:  válaszd a Eco Prim Gripet a Mapei termékei közül, melyet hengerrel vagy ecsettel is felvihetsz. A várakozási idő 15 és 60 perc közé tehető a környezeti viszonyoktól függően. Ha teljesen kiszáradt a felület, akkor jöhet az önterülő aljzatkiegyenlítő, Ultraplan ECO 20, amivel a csempe, járólap felületeket kiegyenlíthetjük, és egyszintbe hozhatjuk. Ha padlófűtésünk van arra is használhatjuk ezt az anyagot. Ezt követően, várnunk kell 24 órát a PVC, vinyl padló ragasztásáig. Ha maradt a felületen egyenetlenség az csiszold le. A ragasztáshoz használhatod a Mapei RollColl termékét, ez is alkalmazható padlófűtés felé, ha pedig habosított hátoldalú vinyl/PVC padlóról van szó, akkor ajánljuk a Ultrabond Eco V4SP ragasztóanyagát, amely nyújtott nyitott idővel rendelkezi, így marad elegendő idő a bedolgozhatóságra.
 

Reméljük sikerült segítenünk a témában!
 

Ezeket is neked ajánljuk:
 

Vinyl padlót tervezel lakásodba? Olvasd el cikkünket!
 

PVC burkolatok ragasztása
 

 

Link