Blog › Lenyitható padlásfeljáró méretek
Milyen lenyitható padlásfeljáró méretek vannak? Hogyan válassz otthonodba padlásfeljáró lépcsőt? Nézzük meg, milyen megoldások közül válogathatsz, és melyiknek mi az előnye, hogy biztosan a legjobb típus mellett tedd le a voksod. Tarts velünk, ha azon gondolkozol, mi lenne számodra a legkényelmesebb megoldás.
Padláslépcső választásnál nem szabad elhamarkodott döntést hoznod, hiszen közel sem mindegy, milyen működésű, vagy milyen teherbírású megoldás kerül otthonodba. Nézzük meg, mire érdemes odafigyelned a lenyitható padlásfeljáró méreteken kívül.
A legtöbb padlásfeljáró lépcső maximum 160 kg-os vagy maximum 200 kg-os terhelésnek képes ellenállni, de a termékoldalakhoz csatolt „Használati útmutató”-ban ezt minden esetben pontosan láthatod. Olyat válassz, ami biztosan megfelelő lesz minden családtag számára.
Az épület belmagassága a választott padláslépcső szempontjából is nagyon fontos, hiszen sem nagyobb, sem kisebb nem lehet annál. Azt a belmagasságot, amihez még be lehet építeni az adott terméket, mindig a méret harmadik értéke jelöli. Tehát például a 60 x 120/280-as lépcső maximum 280 cm-es belmagasságig használható. A lenyitható padlásfeljáró méretek megismerése nagyon ajánlott, ha választás előtt állsz!
A rendelkezésre álló hely nagyban meghatározza, mekkora nyílást lehet a padláslépcsőnek átadni. Ezt a számot is figyelembe kell venned választásnál, ugyanis ezeknek a lépcső rendszereknek van egy beépítési keretük, aminek el kell férnie.
Ezt a megadott méret első két értéke határozza meg, vagyis az előző pontban is például hozott 60 x 120/280-as lépcsőnél 60 x 120 cm lesz a födémnyílás.
Léteznek hőszigetelő padláslépcsők és nem hőszigetelő padláslépcsők. Hőszigetelt típust akkor érdemes választani, ha a padlás, tetőtér nincs fűtve vagy szigetelve, és szeretnéd, ha a fenti hideg levegő nem szivárogna le az alsóbb szintekre.
Vannak, akiknek nincs szükségük kapaszkodókra, vagy éppen védőkorlátokra, mások viszont fontosnak érzik ezeket a kiegészítőket. Nem mindegyik padláslépcsőhöz járnak ezek, így fontos szempont lehet a vásárlásnál.
Vannak, akiknek a lépcső típus a kedvencük, mások viszont jobban szeretik a létra stílust. Egyeseket nem zavarnak a kifejezetten keskeny fokok, míg sokan nagyobb biztonságban érzik magukat vastagabb kialakítás mellett. Fontosak az egyedi igények!
A padláslépcsők kínálata ma már kifejezetten széles, többféle méretből és típusból is választhatsz. Nézzük meg, melyiket lehet érdemes megrendelned.
Ezek a padlásfeljáró lépcsők fémből készülnek, kifejezetten kicsira összecsukhatók, és lenyitott állapotban is kevés helyet foglalnak el, ezért előszeretettel választják őket apróbb helyiségekbe. Könnyen nyithatók és csukhatók, gyakorlatilag beépített kapaszkodóval rendelkeznek, de igaz, ami igaz: nem esztétikai okokból szokás ezt a típust megvásárolni, hanem praktikussága miatt.
Ezekhez a padláslépcsőkhöz általában toldó elemeket is lehet vásárolni, így a nem hagyományos belmagasságú épületekbe is megoldást nyújthat egy ilyen típus, de alapvető magassága 280-300 cm.
A fából készült összecsukható padláslépcsők sokak kedvencei, hiszen nem csupán kényelmesen használhatók, hanem lenyitott állapotban is elegánsnak mondhatók. Összecsukva valamivel nagyobb helyet foglalnak el, mint az ollós lépcsők, de ez a típus is alkalmas kicsi helyiségekbe.
Hőszigetelő és nem hőszigetelő verziót egyaránt rendelhetsz, méreteket tekintve pedig a 280-305 cm tekinthető általánosnak.
Ezeknek a padláslépcsőknek a létra része fémből készül, ami időtállóvá és strapabíróvá teszi őket, a sérülésüktől nem kell tartani. Ezen kívül fontos még, hogy nem hajlamosak a kigyulladásra, ami biztonsági szempontból lehet lényeges, használatuk pedig egyszerű, kényelmes.
Ezt a típust kifejezetten nagy belmagasság mellé is választhatod, ugyanis 366 cm-ig tökéletes lehet.
Minden lenyitható padlásfeljárónak az a legfontosabb tulajdonsága, hogy helyet spórol, hiszen szinte rejtve marad a kíváncsi szemek elől, de persze több szempont is van, amit a választáskor figyelembe kell venned. Először is határozd meg pontosan a méreteket, majd azt, milyen kialakításra, megjelenésre vágysz.
Jó munkát!