Blog › Miért esik le a csempe?
Ha a gyönyörű csempeburkolat egyszer csak elkezd potyogni a falról, az felér egy rémálommal. A tönkrement csempeburkolatot igen körülményes javítani, arról nem is beszélve, hogy a csempekínálat folyamatosan változik, és lehet, hogy néhány év múlva már pont olyan típusú csempét nem fogunk találni.
A tartós és minőségi csempeburkolat érdekében a csemperagasztó kiválasztása a legfontosabb tényező. Lehet gyönyörű és drága csempénk, mit sem ér, ha nem megfelelő ragasztóanyagot vásárolunk. A burkolat egy idő után lepotyog, felrepedezik és kárba veszett a rengeteg munka és pénz, amit belefektettünk.
Mire figyeljünk csemperagasztó kiválasztásánál?
1. Vegyük figyelembe a csempelapok méretét: Nagyon fontos tényező a csempelapok mérete, hiszen ez is meghatározza, hogy milyen csemperagasztó szükséges a munkához. Használjunk Adesilex P9 csemperagasztót 30x30-as csempeméretig. Ha a csempeméret meghaladja a 30x30 cm-ert válasszuk Keraflex csemperagasztót. A Keraflex megfelelő választás padlófűtés esetén is.
2. Kültérben vagy beltérben szeretnénk burkolni: A kültéri burkoltatokat az időjárás folyamatos változásra, mozgásra készteti. Ilyen esetben alakváltozásra képes ragasztóanyagot kell választanunk. Kültéri helyiségek csemperagasztásához a Keraflex S1, Ultralite S1 ragasztóanyagok alkalmazása ajánlott. Természetesen a teraszok burkolásánál a vízszigetelésre is figyelmet kell fordítani, hiszen így megelőzhetjük, hogy a víz a burkolólapok alá kerüljön, és így elkerülhető a felfagyás.
3. Üvegmozaik, mozaik, természetes kő: A csemperagasztó kiválasztása a burkolat anyagától is függ. Ha üvegmozaikkal szeretnénk burkolni, feltétlenül figyeljünk arra, hogy fehér színű csemperagasztót használjunk. Ez azért fontos, mert az üvegmozaik alapvetően átlátszó, és a ragasztó színe átüt a felületén. Ha fehér ragasztót használunk, nem fog elszürkülni a mozaikcsempe színe. Természetes kövek ragasztása esetében a Keraflex Maxi S1 ragasztóanyagot ajánlatos használni. A természetes köveket a ragasztóanyag elszínezheti, éppen ezért – főleg a vékony és világos színű természetes kövek esetében - fehér színű csemperagasztót kell választani. Ha olyan természetes követ választunk, melynek víz hatására változik az alakja, válasszuk a fehér színű Elastorapid ragasztót.
A fenti szempontok fegyelembe vételével biztosak lehetünk abban, hogy megfelelő ragasztóanyagot választunk a burkolatunkhoz. Így tartósabb és strapabíróbb padlót tudhatunk magunkénak, és többletköltségünk sem merül fel a későbbiekben.
Kérünk, hogy támogass minket! Neked csak egy kattintás, de nekünk nagyon sokat jelent.
❌