Blog › Ombre falfestés: nem csak a hajon néz ki jól!
A divat egy teljes körforgás, minden hatással van mindenre. A ruhaipara lakberendezés, a szépségipar együtt mozognak! Ezért nem is olyan meglepő arról beszélnünk, hogyha egy fodrásziparból átvett szakkifejezést használunk a falfestés egy módszerére.
Napjainkban nagyon divatos lett falainkat úgymond az Ombre azaz a színátmenetes technikával díszíteni. Különlegessé teszi a helységünk hangulatát és teljesen mi magunk szabhatjuk meg, hogy tengerparti, vagy éppen naplemente hangulatát akarjuk nappalinkba vagy hálószobánkba varázsolni.
- Szerezzünk be festékecsetet, esetleg ha nagy falfelületben gondolkodunk festékhengert is vásárolhatunk, a falfesték összemosásához szivacsot.
– Különböző színű festékek megvásárlása, mélyalapozó (gondoljuk át először a koncepciót, milyen színeket szeretnénk a falunkra)
– Takarófólia, és téza, ha közel van az ablak, illetve körbe kell festenünk az ajtó körüli részt is.
TIPP: Ha nem vagyunk, magunkba biztosak akkor először gyakoroljuk be a technikát egy lapon, vagy festő vásznon, hogy magabiztosan ugorjunk neki a falunknak.
Többféle technika közül is választhatsz! Mi most kettőt mutatunk be!
1. Fessük le a falunkat mélyalapozóval így biztosak lehetünk abban, hogy lesz időnk összedolgozni a falfestékeket.
2. Mindig a halványtól menjünk a legsötétebb színig és mindig fentről lefelé kezdjük a festést vízszintesen oszlatva a festéket.
3. Kezdjünk, egy fehér sávval majd a fehér festékhez mindig öntsünk a választott színből egy keveset, egy kis vízzel is hígíthatjuk, hogy könnyebb legyen majd az összemosás. Amikor elértük a ceruzával megjelölt szinteket, önthetünk hozzá egy kicsivel többet a színes festékből.
4. 4-5 sávonként próbáljuk meg összemosni a vízszintesen felvitt festék réteget egy nagy szivacs használatával.
5. A fal aljához közelítve már csak az eredeti színes festéket használjuk, ne adjunk hozzá vizet sem.
Második Ombre technika
1. Egy színskála segítségével szerezzük be azokat a festékeket, amelyből a színátmenetes falunkat szeretnénk megvalósítani.
2. Osszuk egyenlő részekre a falat annak függvényében amennyi színű festéket vettünk. Illetve itt még meg kell említeni, hogy azért egy-egy világosabb árnyalatot fehér festék hozzáadásával is kikeverhetünk. Tehát itt a festékek előre ki vannak keverve, nem pedig folyamatában alakítjuk a színárnyalatokat, mint az előző technikánál
3. Ahány sávra felosztottuk a falunkat, azokat fessük be! Itt is alkalmazzuk a világosabbtól a sötétebb festékfelvitelt. A felfestett színek között hagyjunk ki néhány centiméternyi fehér részt, oda nem fog kerülni az színes festékekből. (Még most)
4. Ha felfestettük mindenhová a kívánt színt, akkor most következik a színek összemosása. Itt az egymás alatt lévő színeket kell néznünk párban. A festékecsetünk felét mártsuk be az egyik színbe, majd a másik részét a másik színbe, az ecsetet egy határozott mozdulattal végig húzzuk vízszintesen, a felső sáv színe egyezzen meg a festékbe mártott festőecset felső színével. Így összemosódik a két szín a festőecset mentén. Ezt a festőecset kimosása után ismételjük meg a következő két színpárnál is, tehát mossuk össze az összes összetartozó sávokat.
Nézzetek körül webshopunkban festékeket, ecseteket, hengereket és egyéb kiegészítő termékeket is találtok! A festékekért katt IDE!
Jó munkát kívánunk!