Blog › Régi falfesték réteg eltávolítása a falakról!
Ha újra szeretnénk festeni lakásunk falait, mert koszossá váltak vagy elszíneződtek sok esetben szembesülünk azzal, hogy az előző festék rétegeket először el kell távolítanunk. Ez hosszadalmas és időigényes munka.
- Ha vastag rétegekben lettek előzőekben a festékek felvéve, így az új réteg felhólyagzik
– Az új festékréteg egyszerűen nem tapad a falra
Ahhoz, hogy ezt a folyamatot elkezdjük, szerezzünk be takarófóliát, fedjük be vele a padlót a bútorainkat toljuk össze a szoba közepére és ezekre is helyezzünk takarófóliát. Szerezzünk be egy acél spatulát, aminek a feje körülbelül 10 cm széles, szükségünk lesz egy szivacshengerre, egy létrára, és egy vödörre is. Ha ezek megvannak, belevethetjük magunkat a munkába!
A szivacshengerre most lesz szükségünk! A vödörbe öntsünk meleg vizet és a henger segítségével felülről megkezdve többször áthengerelve a felületet, kezdjük meg a festékréteg fellazítását. Ügyeljünk arra, hogy folyamatosan egy sávban haladjunk egyenletesen szedve le a rétegeket.
TIPP: Tartsuk a helység ablakait zárva, hogy a falak tovább maradjanak nedvesek.
Ha a festékréteget sikerült átáztatnunk, akkor a spatula élének segítségével kezdjünk hozzá a festékréteg eltávolításához. Ezt a folyamatot érdemes egészen a simított vakolat rétegéig megismételni. Ezt követően jöhet a glettelés. Ehhez a művelethez egy lágyra kevert állagú glettanyagra, egy glettsimítóra és a spatulára lesz szükségünk. Saját glettanyagainkat nézd meg ITT!
A simító segítségével vigyünk fel nem túl sok anyagot a falra, a széleken kinyomódat anyagot próbáljuk eloszlatni, így nem lesznek kitüremkedő részek és a későbbiekben kevesebbet kell csiszolnunk.
Hogyan fejezzük be?
A csiszolást csak akkor kezdjük el, ha már teljesen kiszáradt a glett. Vegyünk egy körülbelül 100-as szemcsenagyságú csiszolópapírt és nem túl erősen kezdjük meg az egyenetlenségek csiszolását. A következő lépés is nagyon fontos festés előtt, portalanítsuk a falat illetve a fóliákon összegyűlt anyagokat is alaposan takarítsuk össze, ne hogy visszaszálljanak, a fal felületünkre. Érdemes mélyalapozó használata, hogy növeljük a festékanyag tapadását, és hogy a megszáradt, festés utáni falunk ne foltosodjon. Erre ajánljuk mélyalapozóinkat!
Ezt követően, nincs más dolgunk csak a kiválasztott festéket felhengerelni a falunkra.
Tehát, mint láthatjuk valóban időigényes és fáradtságos munka, a régebbi rétegektől megtisztítani a belső falainkat azonban a végeredmény magáért beszél.