Blog › Tapéta festés...miért ne?
A tapéta elődét – a dombornyomott aranyozott bőr falburkolót – már a XIV. században használták és ez a faldekoráló módszer azóta sem ment ki a divatból. Mára már nagyon sokféle anyagú-és mintázatú tapétával találkozhatunk, melyeket legfőképpen arra használunk, hogy díszítsük vele a lakóházunk falait.
A tapétázott falfelületek sokkal melegebb hatásúak, mint a sima falfelületek. Ám ha nem szeretnénk mintázott falat, bátran befesthetjük az egyszerű fűrészporos tapétát is. Ez a módszer egyszerű és praktikus, hiszen a tapétaréteget egyszer kell felvinni, ez után többször is átfesthető lesz, ugyanúgy viselkedik, mint egy egyszerű sima falfelület. Ha már eleve tapétázott felülettel van dolgunk, érdemes átvizsgálni a tapéta állapotát, mert ha elöregedett és felvált, érdemes eltávolítani és egy új tapétaréteget felragasztani.
Fontos, hogy pontosan lemérjük, hogy mennyi tapétára lesz szükségünk. Ez természetesen függ a falak magasságától és a tapéta szélességétől. Érdemes a kiszámolt mennyiséghez még hozzáadni egy-két métert, hiszen a tapétának alkalmazkodnia kell a fal egyenetlenségéhez. A tapéta ragasztásához használjunk Glicovil tapétaragasztót. A bekevert ragasztót hagyjuk 5 percig pihenni, majd kenjük fel hengerrel vagy ecsettel a tapéta hátoldalára. Hagyjuk állni 10-15 percig majd, fektessük fel a falra a tapétát. Simítsuk ki egy tiszta hengerrel vagy ecsettel. A felragasztást felülről lefelé haladva végezzük, és figyeljünk az illesztésekre.
Miután kiszáradt a tapéta jöhet rá a festékréteg. A megfelelő alapozás után a kiválasztott színű festéket kell felhordanunk. Ajánlatos 2 rétegben, a megfelelő fedés érdekében. Ha az elkövetkező évben is szeretnénk festeni, a tapétán nem kell leszednünk a falról. Ha ügyesen ragasztottuk fel a fűrészporos tapétát csak annyi dolgunk lesz, hogy alapozzunk és új színt vigyünk fel a falra.