Blog › Vakolat…de milyet válasszak?
Hogyan teheted otthonod homlokzatát igazán stílusossá, esztétikus megjelenéssel?
Megfordult már a fejedben a színezett vékonyvakolat?
Ha a vékonyvakolat mellett döntesz, érdemes rendszerben gondolkodni a tökéletes munkavégzés elérése érdekében.
De milyen rendszert válaszunk?
Az alábbi táblázatban láthatod a vékonyvakolatok kötőanyag szerinti tulajdonságait:
Milyen típusú Mapei vakolatokat különböztetünk meg kötőanyaguk szerint?
Tapadás
A kivitelezés során fontos követelmény, hogy a tapadást fokozzuk az alapfelület és a színvakolat között. A színvakolat és az alapozó tapadása csak akkor lehet tökéletes, ha azok gyantája is ugyan abból az anyagból készül. Ha nem megfelelő alapozóval készül a kivitelezés, gyakran előfordul, hogy a beruházó nem azt a megjelenést kapja, mint amit akart. Éppen ezért szükséges vakolat-rendszerekkel dolgozni.
Alapozás a foltok ellen
Az alapfelület különböző nedvszívási tulajdonságokkal rendelkezik. Egyes felületek porózusabbak, mások nem annyira, de minden esetben akadnak olyan falak, ahol az egyik helyen nagyobb a nedvességelszívás, mint másutt. Ebben az esetben előfordulhat foltosodás, a kiadósság csökkenése, vékony repedések keletkezhetnek a színvakolaton, felgyorsul a vakolat öregedése, nehezebben dolgozható össze a vékony vakolat.
Ezek a problémák megfelelő alapozással kiküszöbölhetők, mert egy vékony filmréteget képzünk az alapozóval a felületen. Ez az alapozó réteg egységesíti a felület nedvszívó képességét, így nem távozik el olyan hamar nedvesség a vékony vakolatunkból a fal irányába.
Bizonyos esetekben a minőség fokozása érdekében az alapozás előtt, még mély alapozót is használnak, ami fokozza a felület esztétikáját, és tartósságát.
A megfelelően elkészített színezett vékony vakolat nemcsak díszíti, dekorálja épületünket, hanem tartósan védi azt, a természet károsító hatásaival szemben, mint például: a csapóeső vagy az UV sugárzás.