Blog › Zuhany csempe szigetelés bontás nélkül, utólag: gyorsan, egyszerűen
A fürdőszoba egy eléggé kritikus pontja a háznak, vízszigetelés szempontjából legalábbis mindenképp. Nem számít ritkaságnak, hogy a kád, vagy a zuhanykabin körül kisebb-nagyobb mértékben ázik a fal vagy éppen már nem tetszik a meglévő csempe ez pedig sem rövid-sem hosszútávon nem ideális. Most megnézzük, hogyan oldhatod meg ezt a problémát gyorsan, egyszerűen, bontás és burkolás nélkül!
Kezdődjön a zuhany csempe szigetelés és felújítás!
Egy csempére kenhető, vízszigetelő és vízálló bevonatnak több dolgot is tudnia kell, ezért nem is olyan egyszerű megtalálni hozzá a tökéletes terméket. Meg kell tapadnia a csempén, ellen kell állnia különböző tisztítószereknek, meg kell állnia függőleges felületen és az is fontos, hogy színezhető legyen, hiszen csak így találhatod meg a kedvenced.
Erre a feladatra a Jub márka Hydrosol Decor Renovation rendszerét ajánljuk.
Ahhoz, hogy ez az utólagos vízszigetelő anyag jól tudjon működni, mindenek előtt kelleni fog egy többé-kevésbé ép, tiszta és stabil alap. Ez annyit jelent, hogy a „már csak a szentlélek tartja” típusú csempéket célszerű eltávolítani és visszaragasztani, a környékét fugázni, majd ezt hagyni szépen megszáradni. Ha a kád/zuhanytálca és a falak találkozásánál a szilikon repedezettnek, elöregedettnek tűnik, ezt sem árt kicserélni.
Amikor minden a helyére került, meg kell tisztítani a kezelendő felületet minden piszoktól, portól, zsírtól és egyéb lerakódástól, hogy az alapozó és a vízszigetelés szuperül meg tudjon tapadni. A tapadóhidat addig ne kend fel, amíg a csempe teljesen meg nem szárad!
A kádat, zuhanytálcát és a környező tárgyakat nem árt fóliával letakarni, hogy a használni kívánt anyagok ne folyhassanak rá. Eközben a saját szervezeted védelméről is gondoskodni kell, hiszen ezek nem éppen emberbarát termékek!
Viselj védőkesztyűt, óvd a termékeket a nyílt lángtól, használj valamilyen maszkot és vigyázz arra, nehogy bármelyik is a szemedbe menjen!
Szerencsére ebben nem lesz semmi bonyolultság. Keverd fel a felhasználásra kész anyagot, majd kend a felületre egy egyszerű festőecsettel, leginkább egy rétegben.
Amikor az előző réteg megszáradt, vidd fel a kenhető vízszigetelést a teljes felületre. Ez az anyag nem csupán a tökéletes vízszigetelés kialakítását segíti elő, hanem megalapozza a sima, kifogástalan megjelenést is. A vízszigetelést természetesen hajlaterősítő szalagokka - a szerelvénycsatlakozásoknál, lefolyóknál pedig mandzsettával együtt kell használni.
A következő réteg ez az elasztikus anyag, ami biztosítja majd a végső felület még magasabb szintű vízállóságát, valamint mechanikai sérülésekkel szembeni védelmét. Ezt az anyagot rozsdamentes acél simítóval kell felvinni a felületre 2-3 rétegben, hogy elérd az ideális 1 - 1,5 mm-es rétegvastagságot.
Ez a réteg segít növelni a felület vegyszerekkel, nedvességgel és mechanikai hatásokkal szembeni ellenállását, miközben megelőzheted vele a penészedést is. Az anyagot egy henger segítségével egyszerűen felviheted a felületre, száradás után pedig már jöhet is a következő lépés!
Közelítünk a munka vége felé, most már felviheted a végső színt adó réteget a választott árnyalatban. Előfordulhat, hogy több rétegre is szükséged lesz a tökéletes fedéshez, ezt mindig az adott helyzetben tudod eldönteni.
Amikor az utolsó festékréteg is megszáradt, vidd fel a korábban már használt vízálló, erős bevonatot, hogy biztosítsd munkág időtállóságát. Törekedj a minél egyenletesebb, minél csíkmentesebb eldolgozásra, hogy sima, hibátlan felületet kapj! Fontos, hogy ezt a terméket a Jupos Strong anyag után már nem kell használni, kizárólag a Jupol Gold festék igényel ilyen befejezőréteget!
Láthatod, hogy a zuhany csempe szigetelés és felújítás nem egy nagyon nehéz és bonyolult dolog, ugyanakkor jópár lépésre oda kell figyelned. Az anyagok ára elsőre könnyen megrémíthet, de ha kiszámolod, hogy az összes csempe leverése, az alá kerülő vízszigetelés kialakítása és az újra burkolás mennyi pénzbe, időbe és energiába kerülne – arról nem is beszélve, hogy valószínűleg szakértőt is kellene hívnod – akkor egyből más a helyzet.
Reméljük, hasznos infókkal tudtunk szolgálni.
Jó munkát kívánunk!